Grawerowanie i wycinanie laserowe | Warszawa


Grawerowanie i wycinanie laserowe jest wykorzystywane do wykonywania zindywidualizowanych motywów lub do nadawania indywidualności wyrobom produkowanym masowo. Grawerowanie laserowe przypomina proces drukowania - umieszczany w ploterze materiał jest nagrzewany wiązką laserową do tak wysokiej temperatury, że w wyniku tego procesu trwale zmienia kolor i wytwarzany jest kontrast albo wyparowanie i spalenie materiału. Grawerunek laserowy jest bardzo trwały i odporny na ścieranie.

Rozwijając się nieustannie, nasza drukarnia w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony Klientów, rozszerzyła swoją ofertę i obecnie poza drukiem, wykonujemy również właśnie usługi grawerunku i wycinania laserowego. Dysponując nowoczesnymi ploterami jesteśmy w stanie zapewnić realizację zlecenia w najwyższej jakości wykonania. Dlatego, mimo że tak duże miasto jak Warszawa posiada wiele punktów przyjmujących zlecenia na grawerowanie laserowe i wycinanie, to właśnie Aria jest w stanie zagwarantować doskonałą precyzję wykonania powierzonych zadań oraz krótki czas realizacji umowy.

Możliwości te zawdzięczamy rzetelności i zaangażowaniu naszych pracowników oraz profesjonalnemu działaniu ploterów laserowych, które należą do najszybszych maszyn na rynku. Ich prędkość grawerowania jest równa 4,2 m/s a przyspieszenie  wynosi 5 g. Parametry te sprawiają, że nasze urządzenia są nawet sześciokrotnie szybsze od większości maszyn laserowych, co w połączeniu z technologią umożliwiającą grawerowanie bez zmiany ręcznej rur laserowych z CO2 na światłowodowe i odwrotnie, umożliwia realizację zleceń w bardzo krótkich terminach.
Zastosowana w naszych urządzeniach technologia pozwala na automatyczną, naprzemienną aktywację laserów CO2 i światłowodowego, co umożliwia grawer w wielu, nawet bardzo zróżnicowanych materiałach w czasie trwania jednego procesu.


Dlaczego warto korzystać z realizacji usług w firmie posługującej się ploterami łączącymi w sobie obydwie technologie? Laser CO2 pozwala na grawer we wszystkich najbardziej popularnych materiałach, oprócz metalu. Z kolei laser światłowodowy świetnie graweruje właśnie w metalu nie pozwalając jednocześnie na grawer w innych materiałach. Dlatego automatyzacja zmian rur laserowych czy soczewek bardzo przyspiesza pracę oraz pozwala na obróbkę różnego rodzaju materiałów w pojedynczym cyklu pracy plotera. Używane przez drukarnię Aria lasery są w stanie grawerować w materiałach takich jak: akryl, drewno, laminat grawerski, kamień, papier, szkło, skóra, tkaniny, tworzywa sztuczne oraz, co zostało już wspomniane - metal.Personalizacja    Druk zdrapek     Druk kopert     Sztancowanie     Złocenie     Druk UV     Kody kreskowe
Grawerowanie laserowe     Druk laserem     Tuby ozdobne